Keşiş Külahı Nedir?

Epimedium
Keşiş külahı bitkisi, özünde yer alan testosteron salgısı sayesinde afrodizyak etkisi yaratmakta ve cinsel...

Keşiş külahı bitkisi, özünde yer alan testosteron salgısı sayesinde afrodizyak etkisi yaratmakta ve cinsel…

Çin’de uzun yıllar önce keşfedilmiş olan ve giderek yaygınlaşan epimedium bitkisi, pek çok farklı türü bulunan ve her türlü iklim koşullarına ayak uydurabilen bir bitkidir. Her mevsim yapraklarını koruyan bu bitkinin fazla sayıda çeşidi bulunmaktadır ve birçoğunun afrodizyak etkisi vardır.

Ülkemizde keşiş külahı bitkisi, azgın teke otu gibi isimlerle anılıyor olan bu bitki Marmara ve Karadeniz’de yetiştirilmektedir. Uzun süre etkisini koruyabilen ve dayanıklı bir bitki olan epimedium, dört yapraklı olup; sarı, pembe, mor, turuncu gibi farklı renklerde bulunabilir. Halk arasında epey bulunan bir bitki olan bu bitki, görselliği itibariyle de yol kenarlarını süslemek amacıyla kullanılmaktadır. Bitkinin özünde testosteron yer aldığı için cinsel gücü arttırma özelliği mevcuttur. Aynı zamanda cinsel dayanıklılık, cinsel isteği arttırma gibi etkileri de bulunan bu bitkinin henüz bilinen bir yan etkisi yoktur.

Çin’de bir efsaneyle kullanılan bu bitki, giderek yaygınlaşmış ve günümüzde dünyanın birçok yerinde kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde doktorlar da cinselliği güçlendirmek adına, cinsel sorunları ortadan kaldırmak için kullanılacağını düşünmektedirler. Azgın teke otu yalnızca cinsel isteksizlikler ya da ereksiyon sorunları için değil; aynı zamanda menopozu geciktirmek için de kullanılmaktadır. Düşük seviyedeki tüm hormonları güçlendiren, hormonları fazlalaştıran bu bitki; kan akışını hızlandırır, hormon seviyesini düzenler. Yeterince reklamı yapılmadığı için Viagra kadar adını duyuramayan bu bitki doğal yollarla tedavi ettiği için daha çok tercih edilmelidir. Köklü bir geçmişi olan bitki Akdeniz bölgesinde de oldukça yaygındır.

Cinsel libidoyu arttıran, cinsel güdüleri güçlendiren, testosteronu serbest bırakarak dayanıklılık ve cinsel gücü arttıran epimedium bitkisi, hemen etkisini göstermektedir. Etkisi bünyeye göre değişeceği için birkaç saat ya da birkaç gün beklenilmesi gerekebilir. Keşiş kulahı yalnızca erkekler için değil, östrojen aktivitesini arttırdığından dolayı kadınlar için de vazgeçilmez bir ot olabilir. Erken boşalma sorunlarını da önleyen afrodizyaklı içerikli azgın teke otu, sperm sayılarını da arttırır. Günlük yaşantımızda birçok nedenden dolayı ortaya çıkan cinsel problemleri epimedium sayesinde çözebilir ve olduğunuzdan daha fazla enerji yakalayabilirsiniz. İktidar olmaya hazır olun.

Keşiş Kulahı (Epimedium) ekstresi içerikli Red Honey hakkında daha detaylı bilgi almak için Red Honey İle İktidar Olun! başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.